You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

مقالات علمی

بررسی جدیدترین
مقالات علمی روز دنیا

بازارکار مهندسی پزشکی

بازارکار مهندسی پزشکی

مهندسان پزشکی اصول مهندسی را با علوم پزشکی و زیست شناسی ترکیب می‌کنند تا تجهیزات، دستگاه‌ها، سیستم‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای مورد استفاده در مراقبت‌های بهداشتی را طراحی و ایجاد کنند. در این مقاله سعی می‌کنیم به طور گسترده در مورد بازار کار مهندسی پزشکی، درآمد و فرصت‌های شغلی موجود در این زمینه بحث کنیم.


بیشتر بخوانید
یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

در نتیجه روند دیجیتالی شدن سیستم مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان، تخمین زده می‌شود که داده‌های مراقبت‌های بهداشتی تولید شده به 2314 اگزابایت از داده‌های جدید تولید شده در سال 2020 برسد.


بیشتر بخوانید
Exoskeleton در مچ پا

Exoskeleton در مچ پا

محققان دریافتند که یک وسیله حرکتی که به مچ پا و پا متصل می‌شود، می‌تواند به شدت انرژی مورد نیاز برای دویدن را کاهش دهد. دویدن یک ورزش عالی است اما انجام آن برای همه‌ی افراد خوشایند نیست. مهندسان دانشگاه استنفورد به امید تقویت فعالیت بدنی - و احتمالاً ایجاد شیوه حمل و نقل جدید - در حال مطالعه دستگاه‌هایی هستند که دویدن و راه رفتن را برای افراد بسیاری راحت و آسان‌تر کنند. نتایجی در Science Robotics از آزمایشات محققان منتشر شد که شگفت‌انگیز بود.


بیشتر بخوانید
هوش مصنوعی در مهندسی پزشکی

هوش مصنوعی در مهندسی پزشکی

فرآیند بالینی ، اقدامات انجام شده توسط مراقبت های بهداشتی متخصصان به منظور ارزیابی و بهبود سلامت یک بیمار یک نقطه شروع دارد که به صورت قرار ملاقات ، ویزیت اضطراری و غیره است . قرار ملاقات بیمار از 1960 انجام شده است و این مرحله تا حدی دیجیتالی شده است که اغلب ذخیره سازی و بازیابی به صورت دیجیتالی است


بیشتر بخوانید
ریه مصنوعی

ریه مصنوعی

هدف نهایی از مهندسی بافت ریه بازآفرینی کل طیف از بافت های تخصصی ریه و در نتیجه ارائه عملکردهای فیزیولوژیکی از طریق مجاری هوایی ، عروق و بافت تبادل گاز است.اگرچه مهندسی بافت پیشرفت بسیار زیادی داشته اما با اذعان داشت ریه مصنوعی با ریه طبیعی فاصله بسیار زیادی دارد .


بیشتر بخوانید
هوش مصنوعی- کرونا

هوش مصنوعی- کرونا

اسکنرهای مادون قرمز در تشخیص دقیق و اولیه بیماران مبتلا به کووید-19 دارای محدودیت‌های مختلفی هستند که این موضوع روند مقابله و پیشگیری با این بیماری واگیردار را کند می‌کند. به همین دلیل یک تیم متشکل از محققان و دانشمندان از دانشگاه Adamas هند در حال توسعه‌ی یک اسکنر بر پایه اشعه تراهرتز (T-Ray) همگام با هوش مصنوعی هستند تا به این وسیله بتوانند از محدودیت‌های اسکنر مادون قرمز رهایی پیدا کنند.


بیشتر بخوانید
ربات داوینچی
هوش مصنوعی
EMG
MRI
سلول های بنیادی
فرصت های شغلی مهندسی پزشکی